категорії: репортаж

Ірена Карпа у Парижі

теґи: Ірена Карпа, Париж

Ірена Карпа – різнопланова особистість: співачка, письменниця, голос з мультфільму про ватників, волонтер, невтомний мандрівник і мама двох дітей. Минулого року Ірена виступала перед українцями в Парижі про Шевченка, а цього разу український літературний клуб організував зустріч щоб поговорити з Карпою якраз про неї.

 «В мені немає нічого особливого окрім того, що я роблю те – що хочу», – говорить Ірена, – «В мене ще змалку була письменницька мрія. Тому відкиньте все і починайте з мрії. Це ніколи не пізно. Важливо щось робити для себе. Коли втрачаєш себе на роботі чи у стосунках, то тоді треба згадати те, що ти хотів робити. Елементи своєї творчості можна використовувати усюди».

 Ірена Карпа розповіла про останню книжку про неї, написану Іриною Славінською, куди увійшли есею і інтерв’ю.

 «Немає універсальної формули успіху, однак є лише універсальна формула провалу: спробувати сподобатися усім. Знайдіть собі того, хто вам скаже що ви – класні. Адже тих, хто скаже що ви гівно, все одно більше. Моя формула щастя – кохання, улюблена справа і подорожі.».

 Власне, остання книжка Ірени Карпи «Baby travel. Подорожі з дітьми, або як не стати куркою» якраз про мандрівки.

 «Подорожуючи з дітьми, я показую приклад дітям, що можна бути щасливими. А коли трапляється якесь гівно, то це пригода і про це цікаво розповідати. Досвід і враження – це найкращі інвестиції. Я люблю подорожувати, але люблю повертатися».

 Ірену Карпу запитували про Майдан і про політику. Письменниця тішиться, що Майдан створив хвилю солідарності, яка тримається й досі у простих, але зворушливих фактах. А у політиці, за її словами, немає нічого білого і нічого чорного.  

Чимало людей через нецензурну лексику і відверті моменти у її творчості вважають Ірену Карпу аморальною, розбещеною і епатажною. Але їй це по цимбалах. Вона не вважає цих моральних авторитетів моральними і авторитетами і наводить приклад містечкової дріб’язковості у висловлюваннях деяких таких типів. Особливо запам’ятався вислів когось з «Правого сектору» у конфлікті проти Юрія Андруховича: «Для нас справжніми культуристами є Тарас Шевченко, Леся Українка і Іван Франко».

 Наразі в інтернеті можна знайти останні творіння Ірени Карпи – «Історії моїх жінок», де є 2 протилежні тексти: дитячі казки і доросла проза.